Wymiana kolektora wydechowego

Wymiana kolektora wydechowego - praktyczne wskazówki


Dodany przez ECU

Kolektory wydechowe znajdują się w większości stacji serwisowych na całym świecie. Służą do odprowadzania ciepła ze spalin silnika.

Kolektor wydechowy to część silnika, która łączy się z cylindrami silnika. Odpowiada za wciąganie powietrza i paliwa do silnika. Awaria może powodować szereg problemów, w tym utratę mocy i przegrzanie.

Co ile powinno się wymieniać kolektor wydechowy?

Kolektor wydechowy to kawałek metalu, który łączy silnik z rurą wydechową. Jest on ważny, ponieważ pomaga w oddaniu ciepła generowanego przez silnik. Pytanie brzmi, ile razy należy go wymieniać?

Kolektor wydechowy należy wymienić, jeśli widoczne są jakiekolwiek oznaki wycieku, wypaczenia lub pęknięcia. Ramy czasowe na wymianę zależą od tego, jak często jeździsz swoim samochodem.

Powinieneś wymieniać kolektor wydechowy swojego samochodu co 40 000 kilometrów lub wcześniej, jeśli zauważysz nietypowe dźwięki lub wycieki.

Jakie rodzaje kolektorów są w sklepach?

W sklepach jest wiele rodzajów kolektorów wydechowych. Niektóre z nich są wykorzystywane do osiągów, inne do niskiego poziomu hałasu, a inne do redukcji emisji.

Najpopularniejszym typem kolektora wydechowego jest kolektor cztery w jednym. Nazywany jest również rozgałęźnikiem typu twin-cztery lub rozdzielaczami typu „cztery na dwa”. Można go znaleźć w samochodach, które mają dwa cylindry i cztery zawory na cylinder.

Jak wymienić kolektor wydechowy?

Aby wymienić kolektor wydechowy w samochodzie, ważne jest, aby dobrze zrozumieć ten proces. Poniższe kroki pomogą Ci wymienić część w Twoim warsztacie.

Wymień kolektor na nowy

  • Wyjmij świece zapłonowe i odłącz wszystkie węże i przewody, które są do nich podłączone.
  • Wykręć wszystkie śruby z obu stron kolektora, w tym te znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz komory silnika.
  • Odłącz wszystkie inne węże, przewody i złącza od starego kolektora przed wyjęciem go z komory silnika samochodu.
  • Włóż nową uszczelkę po obu stronach nowego kolektora przed połączeniem ich ze sobą za pomocą śrub znajdujących się w kroku 2 powyżej, ale uważaj, aby nie dokręcić ich zbyt mocno, ponieważ może to spowodować uszkodzenie.


16-01-22

Komentuj artykuł

Wyślij