Chip Tuning

Firma ECU PERFORMANCE S.C. zajmuje się modyfikacjami samochodów od ponad 10 lat. W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenia w modyfikacji Hondy, w tym szczególnie w strojeniu silników i modyfikacji ECU wprowadziliśmy do naszej oferty CHIP TUNING.

Chip Tuning polega na zmianie parametrów sterujących silnika (mapy) zapisanych w sterowniku silnika (ECU) tak, aby poprawić osiągi samochodu.
Producenci z różnych względów (emisja spalin, średnie spalanie, pozycjonowanie marketingowe silnika na rynku) nie wykorzystują pełnego potencjału jednostek napędowych i sprzedają auta z programami, w których można jeszcze wiele poprawić. Chip Tuning pozwala znacząco zwiększyć moc i moment obrotowy przy obniżeniu zużycia paliwa (dotyczy silników turbo diesla). Chip Tuning przeprowadzamy zarówno w samochodach seryjnych jak również w samochodach z dodatkowymi modyfikacjami (większe turbo, intercooler itp.). Chip Tuning wykonuje się bez wymiany ECU oraz bez naruszenia jakichkolwiek fizycznych zabezpieczeń ECU lub samochodu.

Sam proces składa się z następujących etapów:
– zmierzenie parametrów auta na hamowni w celu sprawdzenia ‘zdrowia’ auta; modyfikacje aut chorych nie mają sensu i nie powinny być wykonywane
– zgranie oryginalnej mapy z ECU przez złącze diagnostyczne (np. OBD); zgraną mapę zapisujemy, mamy więc kopię ‘na wszelki wypadek’
– modyfikacja mapy, tak, żeby osiągnąć cel właściciela auta
– wgranie nowej mapy do ECU przez złącze diagnostyczne
– zmierzenie parametrów auta, żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku (AFR, etc) oraz udokumentować zmiany

Modyfikacja mapy nie wpływa na inne parametry ECU i nie jest widoczna po podłączeniu auta do komputera diagnostycznego w autoryzowanym serwisie (chyba, ze serwis ma powód, żeby jej szukać). Zdarza się, że serwis w ramach popawek do ECU (Service Pack) nadgrywa całość zapisu w ECU, w tym mapę. Wtedy po prostu należy ponownie zapisać naszą zmodyfikowaną mapę

W prawie wszystkich autach (markach) zwiększenie osiągów silnika o 25% przebiega bezproblemowo i nie powoduje żadnych awarii silnika, ani innych podzespołów. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że zwiększanie mocy silnika nie jest za darmo i w niektórych markach lub przy większym niż 25% zwiększaniu mocy może być konieczna np. wymiana sprzęgła na na mocniejsze. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie z góry przewidzieć taką konieczność i poinformować o niej Klienta.

Koniecznie trzeba wiedzieć, że do profesonalnego wystrojenia (chip-tuningu) auta niezbędna jest hamownia. Strojenie tylko na ulicy jest nie tylko niebezpieczne (dla auta i innych użytkowników ruchu drogowego), ale też nie daje wiarygodnych wyników. Dlatego właśnie dysponujemy najlepszą hamownią obciążeniową w Warszawie. Hamownia obciążeniowa pozwala znacznie lepiej odzwierciedlić warunki rzeczywiste niż hamownia inercyjna (niezaleznie od wagi rolek hamowni inercyjnej…). Nasza hamownia pozwala na pomiar aut z napędem na jedną oś, jak i z napędem na 4 koła. Chcąc najlepiej odzwierciedlić warunki drogowe zainwestowaliśmy również w najlepszy system nadmuchu powietrza. Opinie naszych klientów potwierdzają, że była to właściwa decyzja.

Oprócz hamowni dysponujemy trzema stanowiskami warsztatowymi, na których możemy od ręki wykonać modyfikacje lub naprawy auta.

ECU-PERFORMANCE S.C. oferuje chip-tuning do następujących marek:

– Audi
– BMW
– Citroen
– Fiat
– Ford
– KIA
– Mazda
– Mercedes
– Opel
– Peugeot
– Renault
– Nissan
– VW
– Porsche
-Seat
– Skoda
– Volvo

Na Chip tuning potrzeba ok. 2-4 godzin. Cena modyfikacji od 600zł do 1500zł. Zapraszamy do kontaktu, chętnie udzielimy dodatkowych informacji chiptuning@ecu-performance.pl

Przykładowe modyfikacje:

Audi A6 2.0 TFSI 170KM
Audi A3 1.9 TDI 130KM
Audi A8 3.0 TDI 230KM
Ford Mondeo 2.0 Tdci 140KM
Honda Civic 2.2 CTDi 140KM
Seat Leon 1.9TDI 150KM
VW Passat 1.9TDI 103KM

support@ecu-performance.pl chiptuning@ecu-performance.pl