Hondata K100

K100 do Hondy Civic Type R, jest modułem instalowanym do seryjnego ECU, podobnym do Kpro lecz za znacznie niższą cenę. Decydując się na K100, do ECU wgrywany jest program który strojony jest na hamowni. Zapewnia to najlepsze rezultaty dla konkretnego samochodu i konkretnych modyfikacji.

Jaka jest główna różnica między K100 i KPro?

K100 nie jest programowalne przez użytkownika. Programowanie i instalacje wykonuje dealer. K100 nie posiada dataloggingu. Wszystkie inne pozostałe funkcje są takie same jak w Kpro. Czyli np. wyłączenie drugiej sondy lambda (można wtedy używać sportowego wydechu bez katalizatora, bez konieczności kupowania symulatora sondy lambda).

Dlaczego K100 lepszy jest od reflasha?

Reflash był uniwersalnym programem, jednym dla wszystkich. K100 programujemy do konkretnego samochodu, możemy także korzystać z różnych funkcji Kpro, z wyjątkiem dataloggingu. Dobrze wystrojony K100 daje większą moc i moment niż zastosowanie reflash-a.

Czy w przyszłości można zmienić program w K100?

Oczywiście, jeśli użytkownik dokona jakiś modyfikacji lub chce po prostu zmienić program, kontaktuje się z nami i ustala szczegóły i cenę. Dzięki K100 zawsze mamy możliwość zmiany programu, co jest dużym udogodnieniem.

Dlaczego wogóle Hondata do Honda Civic Type R?

W silnikach z serii K zastosowano system o nazwie VTC (płynna regulacja kąta wyprzedzenia wałka ssącego). Jest to kolejny parametr, który należy kontrolować i ktory daje niesamowite rezalutaty jeśli chodzi o przebieg mocy i momentu obrotowego. Zaden piggyback nie jest wstanie tego kontrolować. Również wiele dużo droższych systemów standalone wymaga wielu modyfikacji, aby móc kontrolować ten system. W sumie mamy mapę paliwa, zapłonu, punkt załączenie VTEC’a i VTC. Ponieważ kąt wałka ssącego zmienia się od 0 do 50 stopni, mamy do dyspozycji dodatkowo 5 map paliwa i 5 zapłonu dla poszczególnego kąta wyprzedzenia wałka (co 10 stopni). Na chwilę obecną nie ma lepszej alternatywy niż Hondata.

Istnieje możliwość jazdy próbnej ze zmodyfikowanym ECU.

Cena za K100 wynosi 3599 PLN

HONDATA

  • Trackbacki wy??czone
  • Komentarze (0)
  1. Na razie brak komentarzy.